Bashkimi rrëzon Pejën

Basketboll

Bashkimi rrëzon Pejën

Nga: Kemajl Goca Më: 22 tetor 2020 Në ora: 21:12
Bashkimi rrëzon Pejën

Bashkimi kualifikohet në gjysmëfinale të Superkupës së Kosovës në basketboll. 

Pas Sigal Prishtinës, Rahovecit, Ponte Prizrenit, sonte u mësua edhe gjysmëfinalisti i katërt, është Bashkimi. 

Prizrenasit shënuan fitore me rezultat 105:79 (21:21,22:27, 23:14, 39:17) ndaj Pejës, në një lojë me rivalitet e cilësi deri diku, që u zhvillua në palestrën e sportit në Prizren.

Në minutën e 20-të, Peja udhëheq me 5 pikë (48:43), por dy çerekët e fundit kanë qenë fatal, pasi që “portokallinjtë” treguan lojë së shumë më të mirë dhe fituan me plot meritë.

Basketbollisti Nikola Vukçeviç ka qenë lojtar i mbrëmjes, duke realizuar 34 pikë, i ndihmuar nga Shaq Carter 26, Sean Hoehn 18, Musab Mala 17, të cilët ishin më të merituarit që Bashkimi u kualifikua në gjysmëfinale. Robert Cartwright me 24 pikë, Drilon Hajrizi 22, Dardan Berisha 11 kanë qenë më efikasi të Peja.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat