Basketbolli i Kosovës nuk po tregon cilësi

Basketboll

Basketbolli i Kosovës nuk po tregon cilësi

Nga: K.Goca Më: 23 tetor 2020 Në ora: 19:37
Basketbolli i Kosovës nuk po tregon cilësi

Në ndeshjet e deritashme të Superkupës së Kosovës në basketboll, shihet që ka krizë të lojës.

Ndeshjet e deritashme përveç rivalitetit në disa takime mes ekipeve, nuk ka cilësi. Kjo është edhe zhgënjyese për dashamirët e kësaj loje. 

Fakt që shihet, përveç futbollit që ka cilësi, të gjitha sportet tjera kolektive janë në krizë. 

Nuk është edhe faji bash dhe i pandemisë por mos puna si duhet nëpër klube e ka prurë në këtë nivel sportin në përgjithësi. 

Mund të kënaqem me vetveten por realiteti është ndryshe!

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat