​Superliga e Kosovës në basketboll, renditja tabelare pas 14 xhirove

Basketboll

​Superliga e Kosovës në basketboll, renditja tabelare pas 14 xhirove

Më: 10 janar 2021 Në ora: 20:28
Ilustrim

Superliga e Kosovës në basketboll po përjeton një edicion mjaftë të fortë garues me sfida shumë interesante dhe të paparashikueshme.

Tashmë janë kompletuar 14 xhiro të këtij sezoni dhe skuadra e Rahovecit është lidere në renditjen tabelare.

Pas Rahovecit vjen Ponte Prizreni me 24 pikë, kurse në vendin e tretë Peja renditet me 23 pikë.

Tabelën e mbyllin Vëllaznimi dhe Trepça me 18, përkatësisht 16 pikë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat