Tifozat Kuq e Zi për Ligën Unike

Basketboll

Tifozat Kuq e Zi për Ligën Unike

Më: 2 prill 2021 Në ora: 17:21
Tifozat Kuq e Zi për Ligën Unike

Më në fund, Liga Unike do të vihet në jetë. Kosova dhe Shqipëria do ta nisin Ligën në basketboll.

Kryetari i Bordit të kësaj lige, Ilir Trebicka ka njoftuar se pas një periudhe të gjatë kohore që nga nënshkrimi i marrëveshjes për inicimin e ligës së përbashkët Shqipëri – Kosovë në basketboll “Liga UNIKE”, garat do të fillojnë me datën 6 Prill 2021.

Rreth kësaj çështje kanë reaguar edhe “Tifozat Kuq e Zi”.

“Një hap drejt bashkimit. Urime shqiptarë” – ishte shkrimi i TKZ në profilin e tyre në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat