Peja mposhtet në finalen e parë nga Ylli

Basketboll

Peja mposhtet në finalen e parë nga Ylli

Nga: K.G. Më: 7 maj 2021 Në ora: 22:05
Peja mposhtet në finalen e parë nga Ylli

Golden Eagle Ylli nga Theranda ka shënuar fitore të madhe me rezultat 83:75 (22:16, 20:17, 19:22, 22:20) kundër Pejës, në ndeshjen e parë të finales së Superligës e Kosovës.

Basketbollisti Erjon Kastrati është më efikasi te Ylli, me 26 pikë.

Laron Dendy ka shënuar 17 pikë për Pejën, i ndihmuar nga Brandon Walters 16.

Ylli udhëheq në seri të fitoreve me 1:0 dhe skuadra me tri të fituara bëhet kampion.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat