Barcelona në finale

Basketboll

Barcelona në finale

Më: 29 maj 2021 Në ora: 11:29
Barcelona në finale

Basketbollistët e Barcelonës siguruan finale e re në Euroligë, pasi që mundi Olimpia Mianon me rezultat 84-82.

Skuadra spanjolle ishte më e mirë gjatë tërë takimit, mirëpo në fund ishte një dramë e vëretë në palestrën sportive në Kelln. Pjesa e parë I takoi skuadrën katalonase , e cila mbylli pjesën e parë me epërsi prej 9 pikëve , pran rezultatin 51-42.

Mirëpo në vazhdim, skuadra italiane u kthye në lojë, duke barazuar shifrat dhe pastaj krijoi epërsi prej 8 pikëve.

Në çerekun e Barcelona sërisht ishte dominuese, ndërsa në sekondën e fundit të takimit, Kori Higins shëni pikët e fitores për Barcelonën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat