​Basketboll/ Sot zhvillohet finalja e Superligës U18 në konkurrencën e meshkujve.

Basketboll

​Basketboll/ Sot zhvillohet finalja e Superligës U18 në konkurrencën e meshkujve.

Më: 30 maj 2021 Në ora: 10:52
Foto ilustrim

Në Mitrovicë do të zhvillohet sot finalja e Superligës U18 në konkurrencën e meshkujve nw basketboll.

Trepça dhe Marigona Hill Prishtina do të përballen nga ora 12:00 në Minatori, në garën për titullin e kampionit në këtë kategori të garave.

Skuadra mitrovicase ishte më e mirë se Vushtrria Basket, duke e mundur në gjysmëfinale 84:67, për tu kualifikuar në finale. Marigona Hill Prishtina shënoi fitore bindëse ndaj Pejës me shifrat 105:74, duke siguruar finalen.

Këto dy skuadra ishin të parat në renditje në garat e rregullta, që kishte vetëm nëntë xhiro për shkak të pandemisë.

Marigona Hill ishte e para me tetë fitore dhe një humbje, kurse Trepça e dyta me shtatë fitore dhe dy humbje.

Në garat e rregullta, në takimet mes këtyre dy skuadrave fitore kishte shënuar skuadra prishtinase me rezultat 71:73.

Nga ora 10:00 për vendin e tretë do të përballen Vushtrria Basket dhe Peja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat