Një sukses në debutim

Basketboll

Një sukses në debutim

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 11:09
Një sukses në debutim

Kosova A (F) debutoi me medalje të bronztë në FIBA Kampionatin Evropian për Shtete të Vogla.

Një sukses në debutim që nuk do të ishte i mundur pa angazhimin e madh të shtabit teknik të Përfaqësueses së Kosovës.

Drejtori i Përfaqësueseve, Granit Rugova, Menaxherja e Përfaqësueses A, Kimete Haliti, Përzgjedhësi Fidan Shatri dhe trajnerët Lorik Kllokoqi, Kemajl Muja dhe Pal Syla kanë bërë një punë të madhe, që debutimi i Kosovës në arenën ndërkombëtare të jetë i suksesshëm.

Një sukses i mirë për Kombëtaren e Kosovës, e cila shënoi dy fitore e pësoi dy humbje.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat