Atmosferë e mirë te Kosova para sfidës ndaj Danimarkës

Basketboll

Atmosferë e mirë te Kosova para sfidës ndaj Danimarkës

Më: 27 nëntor 2021 Në ora: 17:31
Atmosferë e mirë te Kosova para sfidës ndaj Danimarkës

Basketbollistët e Kosovës të shtunën kanë stërvitur në Prishtinë, para sfidës ndaj Danimarkës.

Dardanët hyjnë në këtë ndeshje pas humbjes nga Norvegjia me rezultat 86:77.

Sfida ndaj danezëve është shumë e rëndësishme dhe basketbollistët kanë stërvitur maksimalisht për një rezultat pozitiv.

12-shja ndaj Danimarkës do të jetë e njëjta, si ndaj Norvegjisë. Atmosfera në ekipin e Kosovës ishte shumë e mirë dhe lojtarët janë shprehur të gatshëm për të dhënë më të mirën e tyre.

Ndeshja Kosovë-Danimarkë do të zhvillohet të dielën nga ora 19:00 në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë. Takimi është i vlefshëm për kualifikueset e FIBA Eurobasket 2025.

Për shkak të masave anti Covid do të lejohen vetëm 10 % e tifozëve, të cilët duhet të kenë certifikatën e vaksinimit.

Biletat do të dalin në shitje të dielën nga ora 16:00 para New Bornit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat