Lakers vazhdojnë ngritjen, kampionët mposhtin Nets

Basketboll

Lakers vazhdojnë ngritjen, kampionët mposhtin Nets

Më: 8 janar 2022 Në ora: 09:26
Foto ilustrim

NBA ka vazhduar me ndeshje interesante në mesnatë. 

Los Angelos Lakers ka vazhduar me fitore pasi tani ka mposhtur Atlanta Hawks me rezultat 134-118.

Sikur në çdo ndeshje, edhe këtë herë koshashënuesi më i mirë në ndeshje ishte Lebron James i cili realizoi 32 pikë, duke shtuar edhe nëntë asistime, tetë kërcime, katër vjedhje të topave e tri bllokada.

Paraqitje të mira është duke zhvilluar edhe 23-vjeçari Malik Monk i cili realizoi 29 pikë për Lakers në 35 minuta, teksa tek kundërshtarët më i miri ishte Trae Young i cili realizoi 25 pikë, duke shtuar edhe 14 asistime e nëntë kërcime.

Lakers ka një bilanc 21-19 në 41 ndeshje të luajtura këtë edicion, duke u gjendur aktualisht në vendin e pestë.

Në ndeshjen tjetër interesante, kampionët Milwaukee Bucks mposhtën skuadrën e Brooklyn Nets me rezultat 121-109.

Koshashënuesi më i mirë i ndeshjes ishte greku Antetokounmpo i cili shënoi 31 pikë, duke shtuar nëntë asistime e shtatë kërcime.

Ndeshje të mirë zhvilloi edhe Kevin Durant i cili shënoi 29 pikë e shtoi nëntë kërcime e shtatë asistime në 37 minuta të luajtura.

Nets qëndrojnë në pozitën e dytë në Konferencën Lindore me një bilanc 24-13 në 37 ndeshje këtë edicion, gjersa Bucks pozicionohet e treta me bilanc 26-15 në 41 ndeshje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat