Ndeshje interesante në NBA

Basketboll

Ndeshje interesante në NBA

Më: 12 janar 2022 Në ora: 13:20
Ndeshje interesante në NBA

Skuadra e Feniks Sans është rikthyer te fitorja, pas humbjes së fundmi ndaj Majami Hit. Suns kanë arritur të mposhtin Toronton me rezultat të ngushtë 99-95. Sans vazhdojnë me një bilanc impresiv prej 31 fitoreve e nëntë humbjeve në 40 ndeshje të zhvilluara.

Ndërkohë Golden State Warriors janë njoftuar me humbje, pasi që u mundën nga Memfs Grizli me rezultat 116-108.

Kjo është disfata e tretë në katër ndeshjet e fundit për Golden Stejtin.

Ja Morant ishte i pandalshëm për Memfisin me 29 pikë, tetë asiste e pesë kërcime, ndërsa te Golden Stejt, Stefon Kerri realizoi ‘triple-double’ me 27 pikë, 10 kërcime e 10 asiste në 39 minuta të zhvilluara.

Golden Stejt vazhdojnë të ndjekin Feniks Sans, me një bilanc prej 30 fitoreve e 10 humbjeve në 40 ndeshje të zhvilluara.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat