Telashe për Brooklynin

Basketboll

Telashe për Brooklynin

Më: 17 janar 2022 Në ora: 12:22
Telashe për Brooklynin

Basketbollisti Kevin Durant do të mungojë deri në 6 javë për skuadrën e Brooklyn Nets. Ylli i NBA-së u dëmtua dy ditë më parë në ndeshjen ndaj New Orleans dhe gjatë 48 orëve të fundit ka kryer një sërë analizash mjekësore.

Ai është dëmtuar në gjurin e majtë dhe mjekët kanë evidentuar një ndrydhje të kolaterialit medial.

Stafi mjekësor i Nets u shpreh se lojtari do të mungojë nga 4 deri në 6 javë, duke munguar deri në 14 ndeshje.

Durant është lider i këtij ekipi, ndaj mungesa e tij do të jetë e rëndësishme. Për fat të mirë, Brooklyn do të luajë 11 ndeshje jashtë fushe gjatë kësaj periudhe, çka do të ndihmojë aktivizimin e Kyrie Irving (nuk luan në takimet brenda, i pavaksinuar).

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat