Kamza Basket gjysmëfinalistja e fundit

Basketboll

Kamza Basket gjysmëfinalistja e fundit

Më: 18 janar 2022 Në ora: 12:05
Kamza Basket gjysmëfinalistja e fundit

Kamza Basket është skuadrat e katërt gjysmëfinaliste e Kupës së Shqipërisë në basketboll për meshkuj. Kamzalinjtë fituan 83-67 ndaj Apolonisë, duke iu bashkuar kështu tri skuadrave të tjera, të kualifikuara më herët.

Sfida e luajtur në Kamëz u dominua nga basketbollistët vendës, ku më i miri në parket ishte Davis me 22 pikë, mbështetur nga Matthew me 18 pikë. Për Apoloninë u dallua Floyd me 36 pikë, por që s’mjaftuan për të evituar humbjen.

Gjysmëfinalistet femra: Flamurtari, Tirana Barltei Basket, Partizani, Tirana.

Gjysmëfinalistët meshkuj: Vllaznia, Tirana, Teuta, Kamza Basket

Gjysmëfinalet e femrave do të luhen më 21 janar dhe finalja një ditë më vonë. Ndërsa gjysmëfinalet e meshkujve do të zhvillohen më 22 janar dhe finalja pas 24 orësh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat