Katër trajnerë nga Kosova kanë qenë në Turqi

Basketboll

Katër trajnerë nga Kosova kanë qenë në Turqi

Më: 18 janar 2022 Në ora: 13:40
Katër trajnerë nga Kosova kanë qenë në Turqi

Katër trajnerë nga Kosova kanë qenë në Turqi, të cilët ishin pjesë e një trajnimi për avancimin e gjeneratave të reja në basketboll program që mbështetet nga FIBA YDF(Youth Development Fund).

Trajnerë pjesëmarrës nga Kosova ishin Kimete Haliti, Hasan Bytyqi, Dion Pllana dhe Egzon Uka.

Kjo është mundësuar nga Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK). Ata ishin mysafirë të Federatës së Basketbollit të Turqisë, ku përveç trajnimeve kanë përcjellur stërvitjet dhe ndeshjet e klubeve turke që marrin pjesë në Euroligë, si Fenerbahce, Anadolu Efes dhe Darusafakas.

Kjo është mundësuar nga Federata e Basketbollit e Kosovë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat