Fitore e zorshme e Brooklynit

Basketboll

Fitore e zorshme e Brooklynit

Më: 20 janar 2022 Në ora: 11:38
Fitore e zorshme e Brooklynit

Kampionët e Milwaukee fituan sot 126-114 ndaj Memphis, ndeshje mes dy ekipesh pretendente për titull këtë sezon.

Ndeshje magjike e Antetokounmpo, me 33 pikë e 15 rebound, duke i bërë të pavlefshme 33 pikët e 14 asist të Morant për miqtë.

Në sekondën e fundit fiton ekipi i Brooklyn, që mundi 119-118 Washington jashtë fushe, ndeshje ku u dallua Irving, autor i 30 pikë.

Zhgënjejnë sërish Lakers, që në fushën e tyre u mundën 111-104 nga Indiana, me LeVert protagonist, autor i 30 pikëve.

Në krye të renditjes në Lindje ngjitet Chicago, që mundi 117-104 Cleveland (DeRozan 30 pikë), ndërsa Miami fitoi 104-92 ndaj Portland (Martin 26 pikë).

Pas kohës shtesë triumfon Denver, që mposhti 130-128 Clippers (Jokic, 49 pikë 14 rebound, 10 asist).

Rezultatet e sotme:

Philadelphia – Orlando, 123-110

Washington – Brooklyn, 118-119

Atlanta – Minnesota, 134-122

Boston – Charlotte, 102-111

Miami – Portland, 104-92

Chicago – Cleveland, 117-104

Milwaukee – Memphis, 126-114

Dallas – Toronto, 102-98

San Antonio – Oklahoma, 118-96

Utah Jazz – Houston, 111-116

Denver – Clippers, 130-128

Sacramento – Detroit, 131-133

Lakers – Indiana, 104-111

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat