Ndeshje spektakolare

Basketboll

Ndeshje spektakolare

Më: 21 janar 2022 Në ora: 12:03
Ndeshje spektakolare

Një ndeshje spektakolare është zhvilluar në palestrën Chase Center të San Franciscos mes Golden State Warriors dhe Indiana Pacers.

Për tu përcaktuar fituesi i këtij dueli u desh që të zhvillohen edhe vazhdimet, pasi koha e rregullt përfundoi baras 110:110. E pas kohës shtesë, Pacers arritën të triumfojnë me katër pikë diferencë, 117:121.

Chris Duarte ka qenë më meritori për fitoren e Pacers në udhëtim te Warriors, me 27 pikë, shtatë kërcime e tre asistime.

Me lojë të mirë tek skuadra fituese u dalluan edhe Justin Holiday me 16 pikë si dhe Jackson që shtoi 15 të tjera.

Steph Curry ishte më i miri tek vendasit me 39 pikë e tetë asistime, por që nuk mjaftuan për të marrë fitore.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat