FSHB ka marrë vendimin për të pezulluar garat

Basketboll

FSHB ka marrë vendimin për të pezulluar garat

Më: 21 janar 2022 Në ora: 13:52
FSHB ka marrë vendimin për të pezulluar garat

Federata Shqiptare e Basketbollit ka marrë vendimin për të pezulluar të gjitha aktivitetet e e parashikuara duke nisur nga dita e sotme e deri më 28 janar 2022, si pasojë e rasteve të shumta me COVID-19.

Sfidat gjysmë-finale për të Kupës së Shqipërisë për Meshkuj dhe Femra janë shtyrë për një moment të dytë sipas njoftimit të sotëm nga FSHB.

Gjithashtu janë shtyrë dhe aktivitetet e moshave.

Kjo vjen si kronologji e vendimit të fundit të Ministrisë së Arsimit dhe Sporteve për shtyrjen e shkollave, prej situatës së rënduar me COVID-19 dhe sallat shumë të ftohta për shkak të kushteve klimaterike.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat