Përmbysje historike në NBA

Basketboll

Përmbysje historike në NBA

Më: 26 janar 2022 Në ora: 14:09
Përmbysje historike në NBA

Basketbollistët e Los Anxhelos Klipers kanë bërë një ndër përmbysjet më të mëdha në NBA, pasi që në transfertë mundën Uashingtonin me rezultat 116-115, edhe pse ishin në disavantazh prej 35 pikëve.

Vendasit në çerekun e dytë kishin epërsi 35 pikë pran rezultatit 66 – 31, ndërsa në çerekun e tretë negativa ishte me 23 pikë pran rezultatit 73-96. Ndërkohë në çerekun e katërt, pran rezultatin 112-115, basketbollisti i Los Anxhelos Klipers, Luk Kenard, shënoi 3 pikë dhe realizoi një gjuajtje të lirë, për të kompletuar përmbysjen më të madhe në NBA.

Në sfidat e tjera, Denveri mundi Detroidin me 110-105, Los Anxhelos Lejkers mundi Bruklin Netsin falë rikthimit të Entoni Dejvisit, pran rezultatit 106-96.

Ndërkohë Golden Stejti demoloi Dallasin me rezultat 130-92, ndërsa Minesota, në terrenin vendas mundi Portlandin me rezultat 109-107.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat