"FIBA 3X3 Challenger" në Prishtinë, vijnë gjashtëmbëdhjetë ekipe nga bota

Basketboll

"FIBA 3X3 Challenger" në Prishtinë, vijnë gjashtëmbëdhjetë ekipe nga bota

Më: 17 qershor 2022 Në ora: 12:55
"FIBA 3X3 Challenger" në Prishtinë, vijnë gjashtëmbëdhjetë ekipe nga bota

Gjashtëmbëdhjetë ekipe basketbollistike nga e gjithë bota do të zbresin në Prishtinë në organizimin "FIBA 3X3 Challenger" që do të mbahet në kryeqytet më fillim nga data 15 korrik.

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Përparim Rama, në një konferencë për media, duke konfirmuar ngjarjen ka premtuar edhe aktivitete sportive të tjera që do të zhvillohet në këta dy muaj verë.  

"#FIBA3x3Challenger po vjen në Prishtinë nga 15-17 korrik 2022! Në konferencën për media, përveç se theksuam rëndësinë e këtij eventi për frymën sportive e kulturore të Prishtinës, i cili do të sjellë 16 ekipe prej krejt botës, zbuluam edhe maskotën e këtij edicioni, #KULLERIN. 

Mezi po e presim korrikun, i cili do t’jetë i mbushun përplot aktivitete të cilat do ta bëjnë një verë të paharrueshme në Prishtinë!", ka shkruar Rama në Facebook..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat