Hajrizi flet për atmosferën brenda Kombëtares së Kosovës

Basketboll

Hajrizi flet për atmosferën brenda Kombëtares së Kosovës

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 21:54
Hajrizi flet për atmosferën brenda Kombëtares së Kosovës

Janë duke vazhduar përgatitjet në kampin e meshkujve të cilët janë duke u përgatitur për ndeshjen me Danimarkën.

Për atmosferën brenda Kombëtares ka folur basketbollisti i njohur Drilon Hajrizi.

“Atmosfera është shumë e mirë, secili po mundohet që ta jep maksimumin. Besoj që me punë dhe përkushtim ta mbërrijmë formën që e kemi lënë në fund të kampionatit dhe ta tregojmë më të mirën për Kosovën”, ka thënë Hajrizi për faqen zyrtare të FBK-së.

Hajrizi ka folur edhe për mundësitë se a do të kualifikohet Kosova tutje:

“Gjasat nuk janë shumë të mëdha, por ne do të mundohemi që ta japim maksimumin. Do të mundohemi ta japim atë që kemi brenda skuadrës, ta fitojmë ndeshjen nëse kemi mundësi dhe matematikat tjera t’i lëmë në duar të fatit”.

Ndeshja Danimarkë-Kosovë do të zhvillohet më 30 qershor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat