Kosova sprovohet nga Danimarka

Basketboll

Kosova sprovohet nga Danimarka

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 11:11
Kosova

Kosova A (M) do të ketë ndeshjen e fundit dhe vendimtare në Grupin C. Dardanët do të përballen me Danimarkën në Naestved nga ora 19:00, në kuadër të rrethit të parë parakualifikues për FIBA Eurobasket 2025.

Basketbollistët e Kosovës janë stërvitur intensivisht për këtë sfidë në Prishtinë, derisa të mërkurën kanë pasur stërvitjen e parë në Danimarkë, si dhe do të kenë një stërvitje të lehtë të enjten (sot).

Motivi dhe dëshira është e madhe për fitore në kampin e Kosovës.

Kosova kishte fituar sfidën e parë 78:73 dhe vetëm një fitore ndaj danezëve mban gjallë shpresat për kualifikim, pasi më pas pësoi dy humbje nga Norvegjia.

Ndeshja do të transmetohet në Art Motion.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat