Lacy, përforcimi i parë i huaj te Bashkimi

Basketboll

Lacy, përforcimi i parë i huaj te Bashkimi

Më: 2 gusht 2022 Në ora: 21:24
Lacy, përforcimi i parë i huaj te Bashkimi

KB Bashkimi ka zyrtarizuar këtë të martë përforcimin e parë të huaj.

Bëhet fjalë për Davonte Lacyn, i cili ka arritur marrëveshje me klubin e Bashkimit për sezonin 2022/23.

Fundori amerikan karrierën e tij e ka ndërtuar duke luajtur në Sllovaki, Holandë, Austri dhe Gjermani.

Davonte Lacy është 29-vjeçar.

Njoftimi i plotë nga KB Bashkimi:

Davonté Lacy zbarkon ne Sezai Surroi !

KB Bashkimi ka arritur marrëveshje me fundorin e fuqishëm amerikan Davonté Lacy 29 vjeçar.

Me një përvojë të suksesshme ndërkombëtare  si në ligat sllovake, holandeze, austriake dhe së fundmi në atë gjermane, Davonté do të jetë  pjesë e ekipit për sezonën 2022/23.

I urojmë mirëseardhje lojtarit tonë të ri në familjen portokall e zi”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat