Prishtina përforcohet me Norik Binqen

Basketboll

Prishtina përforcohet me Norik Binqen

Më: 14 gusht 2022 Në ora: 17:28
Prishtina përforcohet me Norik Binqen

Norik Binqe është basketbollisti më i ri i Prishtinës. Afrimin e tij e ka konfirmuar vetë klubi kryeqytetas.

"Shooter-i 16 vjeçar (196cm) i bashkohet skuadrës kryeqytetase.

Noriku më herët ka qenë pjesë e shkollave të basketbollit si M-Junior, Prishtina e Re, KK Cibona dhe MH Prishtina.

Në dy vitet e fundit Binqe ka arritur suksese të mëdha duke u shpallur kampion i Kosovës me MH Prishtina U18 dhe duke fituar FIBA Euro Challengers me Kosovën ku Binqe luajti me mesatare prej 14.8 pikë, 6.8 kërcime dhe 4.2 asiste", ka njoftuar Prishtina.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat