Prishtina mbërrin në Lituani

Basketboll

Prishtina mbërrin në Lituani

Më: 27 shtator 2022 Në ora: 19:42
Prishtina

Sigal Prishtina ka mbërritur këtë të martë në Lituani për ndeshjet kualifikuese në FIBA Europe Cup.

Prishtina është e vendosur në “Turneun B” kualifikues të kësaj gare, ku skuadra CBet Jonava nga Lituania është e zgjedhur si nikoqire e turneut. Turneu do të zhvillohet në datat 27-30 shtator.

Ndeshjet çerekfinale kanë filluar sot, teksa skuadra më e suksesshme kosovare është e kualifikuar për në fazën gjysmëfinale.

Të mërkurën, Prishtina do të përballet me fituesin nga ndeshja BC KalevCramo – KK Cedevita Junior.

Në rast të kalimit në finale, skuadra nga kryeqyteti i Kosovës do të përballet me një nga këto skuadra CBet Jonava, SCMU Craiova ose Kapfenberg Bulls.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat