Vllaznia mund Tiranën

Basketboll

Vllaznia mund Tiranën

Më: 3 dhjetor 2022 Në ora: 19:08
Vllaznia mund Tiranën

Ka nisur sot java e 9-të dhe e parafundit e fazës së parë të Superligës në basketboll për meshkuj, ku surprizat nuk kanë munguar. Vllaznia e vendit të fundit korri sot fitoren e parë sezonale. Shkodranët mposhtën 100-98 Tiranën, ndeshje e luajtur në kryeqytet.

Gjithcka u vendos në sekondën e fundit, falë një gjuajtje të saktë për tri pikë nga ana e Smith, më i miri për Vllazninë, autor i 29 pikëve e 11 asist. Mirë u paraqitën edhe Memcaj me 23 pikë e Njike me 19 pikë, ndërkohë që 57 pikët e dyshes Hysenagolli-Bonner të Tiranës mbetën për statistikë.

Fitore të vështirë jashtë fushe korri edhe Kamza Basket, që mundi 91-87 Apoloninë në Vlorë, në një ndeshje të hapur deri në fund. Thano me 21 pikë u dallua për kamzalinjtë, mbështetur edhe nga Gray e Bowers, me nga 17 pikë secili. Për fierakët u dalluan Jenkins me 29 pikë e Robert me 25, por që s’mjaftuan për të evituar humbjen.

Superliga-Meshkuj, java e 9-të

Apolonia – Kamza Basket, 87-91

Tirana – Vllaznia, 98-100

Teuta – Besëlidhja, 6 dhjetor

Renditja: Besëlidhja 14 pikë, Teuta 14 pikë, Kamza Basket 14 pikë, Tirana 13 pikë, Apolonia 13 pikë, Vllaznia 10 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat