Sfida vendimtare mes Vushtrrisë dhe Bora-s

Basketboll

Sfida vendimtare mes Vushtrrisë dhe Bora-s

Më: 24 mars 2023 Në ora: 14:31
Koshi i basketbollit

Sonte (e premte) zhvillohet ndeshja e tretë gjysmëfinale e “Play-off”-it të Ligës së Parë të Meshkujve ndërmjet Vushtrrisë dhe Bora-s.

Kjo është ndeshja e tretë ndërmjet tyre dhe vendimtare. Skuadra fituese kualifikohet në finale, ku do të përballet me Istogun, që kishte eliminuar New Basket.

Takimi i parë në Vushtrri përfundoi 86:78, kurse i dyti 96:92 në të mirë të prishtinasve pas dy vazhdimeve.

E premte

20:30 Vushtrria - Bora

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat