Krasniqi i mërzitur: Prishtina ime e dashur sot të doli flaka - Bota Sot
Krasniqi i mërzitur: Prishtina ime e dashur sot të doli flaka

Basketboll

Krasniqi i mërzitur: Prishtina ime e dashur sot të doli flaka

Nga: K.Goca Më: 24 korrik 2017 Në ora: 18:04
Blerim Krasniqi

Trajneri i basketbollit, Blerim Krasniqi, gjithsesi se është i dëshpëruar dhe ka thumbuar. “Prishtina, Prishtina ime e dashur sot të doli flaka. E ne që të kemi ma mirë mos të ishim fare. Si nuk kem në gjendje barem një prock të ndërtonim, mos të flas për ndonjë lum artificial.

Dhe shkretirat u bën me lumenj, e ne as fontanën që e kem në sheshe nuk po e shijojmë.

Ndoshta po e ruajmë për stinën e dimrit”, shkruan Krasniqi, që vërtet është i mërzitur që jeton në kryeqytet.Sigurisht, se Krasniqi shpreson një ditë ta shoh Prishtinën me lum, ose fundja t’ia mbath për ndonjë vend malor apo të shtegtojë në ndonjë fshat ku ka jetë lumenjsh.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat