Kosova në Gjibraltar - Bota Sot
Kosova në Gjibraltar

Basketboll

Kosova në Gjibraltar

Më: 25 korrik 2017 Në ora: 18:07
Kosova

Kombëtarja e Kosovës U-16 në basketboll në konkurrencën e femrave, ka udhëtuar për në Gjibraltar, ku do të marr pjesë në Kampionatin Evropian U-16, Divizioni C, që do të zhvillohet prej 25 deri më 30 korrik. Përzgjedhësi i Kosovës U-16 (Femrat), Muhammed Thaci dhe ndihmëstrajnerja, Kimete Haliti e kanë dhënë maksimumin e tyre në këta dy muajt e fundit për t’I përgatitur vajzat tona në mënyrën më të mirë të mundshme.  Kombëtarja jonë bënë gara në Grupin A së bashku me Gjeorgjinë dhe Maltën. Kosova ndeshjen e parë e luan të mërkurën kundër Gjeorgjisë me fillim nga ora 14:00.

Lista

1. Astera Tuhina 
2. Arbë Hashani 
3. Agnesa Rrahmani 
4. Agnesa Robaj 
5. Ergita Dema 
6. Tringa Ukaj 
7. Dea Pushkolli 
8. Enisa Kamerolli 
9. Melisa iBrahimi 
10.Fjolla Ajeti 
11. Diellza Dekaj 
12. Sara Vraniqi

Përzgjedhës: Muhammed Thaçi 
Ndihmëstrajnere: Kimete Haliti.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat