Kur të mposhtë Malta! - Bota Sot
Kur të mposhtë Malta!

Basketboll

Kur të mposhtë Malta!

Më: 28 korrik 2017 Në ora: 14:17
Kombëtarja e Kosovës U-16

Kombëtarja e Kosovës U-16 në basketboll në konkurrencën e femrave e ka regjistruar humbjen e dytë radhazi në Kampionatin Evropian U-16, Divizioni C që është duke u zhvilluar në Gjibraltar. 

Kosova ka pësuar humbje me rezultat 71:63 nga Malta (23:11, 15:17, 14:27, 19:8).

Kampionati Evropian U-16, Divizioni C ka filluar më 25 dhe do të përfundoj më 30 korrik në Gjibraltar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat