Kosova e fiton çerekun e parë ndaj Maqedonisë

Basketboll

Kosova e fiton çerekun e parë ndaj Maqedonisë

Më: 12 gusht 2017 Në ora: 20:55
Basket

Përfaqësuesja e Kosovës në Basketboll e ka filluar mirë takimin e kthimit ndaj Maqedonisë, i cili po zhvillohet pa praninë e publikut në Shkup.

Takimi zhvillohet në kuadër të Grupit C, i vlefshëm për parakualifikime për kupën e Botës 2017.

Çerekun e parë Kosova e ka fituar 22-19, dhe ky është një fillim i mirë për takimin e sotëm.

Kosova ka zhvilluar dy takime, duke mundur Maqedoninë në Prishtinë dhe ka humbur ndaj Estonisë në Talin.

Kosova në takimin e fundit në grup, e pret Estoninë më 19 gusht në Prishtinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat