Kosova humb sërish - Bota Sot
Kosova humb sërish

Basketboll

E mërkurë, 24 tetor 2018

Kosova humb sërish

Më: 26 nëntor 2017 Në ora: 20:45
ilustrim

Kosova është mposhtur edhe nga Hungaria. Kjo ndeshje përfundoi 84:76.

Ka përfunduar ndeshja mes Hungarisë e Kosovës, për eliminatore për botërorin “Kina 2019”.

Pas humbjes në shtëpi nga Lituania, përfaqësuesja e Kosovës në basketboll është mposhtur edhe në ndeshjen e dytë, kësaj radhe nga Hungaria.

Pavarësisht se pjesa e parë u takoi mysafirëve, 36:35, “Dardanët” ishin të pafuqishëm kundër Hungarisë në pjesën e dytë, në çerekët 3 dhe 4, duke u mposhtur me rezultat 84:76.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test