Dramë dhe spektakël në Staples Center - Bota Sot
Dramë dhe spektakël në Staples Center

Basketboll

Dramë dhe spektakël në Staples Center

Më: 30 nëntor 2017 Në ora: 12:51
Pamje nga ndeshja

Kampionët e Golden State fituan 127:123 ndaj Lakers, një ndeshje që u vendos pas kohës shtesë. Edhe pse Warriors ishin favoritë, vuajtën shumë për të ndalur Lakers në derbin kalifornian, një përballje që dhuroi shumë emocione e rivalitet. Ingram realizoi 32 pikë për Lakers, por që s’mjaftuan, ndërsa treshja e Golden State Durant-Curry-Thompson shënoi 77 pikë, duke bërë diferencën në parket. 

Rezultatet

Detroit – Phoenix 131:107

Orlando – Oklahoma 121:108

Philadelphia – Washington 118:113

New York – Miami 115:86

Toronto – Charlotte 126:113

Houston – Indiana 118:97

New Orleans – Minnesota 102:120

Dallas – Brooklyn 104:109

San Antonio – Memphis 104:95

Lakers – Golden State 123:127

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
    test