Kur fillon afati kalimtar në basketboll? - Bota Sot
Kur fillon afati kalimtar në basketboll?

Basketboll

E martë, 16 tetor 2018

Kur fillon afati kalimtar në basketboll?

Më: 8 dhjetor 2017 Në ora: 15:17
Ilustrim

Bordi i Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) me propozim të Komesarit të Garave, konform nenit 21.1 të Rregullores mbi kalim dhe regjistrim në FBK, ka marr vendim që afati kalimtar dimëror të jetë prej prej 8 deri më 12 janar 2018 në të gjitha ligat.

Në fakt, pritet të ketë lëvizje të theksuara, sepse disa klube synojnë të përforcohen dhe të jenë sa më të forta për pjesën pranverore.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test