Ekipet turke nderojnë 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës - Bota Sot
Ekipet turke nderojnë 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Basketboll

E mërkurë, 17 tetor 2018

Ekipet turke nderojnë 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës

Nga: K.G. Më: 23 janar 2018 Në ora: 17:33
Pamje nga një ndeshje

Klubi i basketbollit të femrave ProBet Prishtina në bashkëpunim me Federatën e Basketbollit të Kosovës dhe mbështetjen e Ministrisë për Kulturë Rini dhe Sport, në kuadër të aktiviteteve të 10 vjetorit te Pavarësisë së Kosovës, me datat 13 dhe 14 shkurt, në Pallatin e Rinise dhe Sporteve, organizon turne ndërkombëtar në basketboll.

Në turne do të marrin pjesë skuadrat turke dhe ajo shqiptare. Ekipet të cilat do të marrin pjesë janë: KB ProBet Prishtina, Mersin Toroslar Belediye, Canik Belediyesi Samsun (Turqia) dhe Tirana.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test