Peja në krizë, Rahoveci ballëlart - Bota Sot
Peja në krizë, Rahoveci ballëlart

Basketboll

E martë, 16 tetor 2018

Peja në krizë, Rahoveci ballëlart

Më: 5 shkurt 2018 Në ora: 12:00
KB Rahoveci

Basketbollistët e Rahovecit kanë shënuar fitore me lehtësi në përballje me Pejën në ndeshjen e luajtur në "Karagaçi" të Pejës.

Takimi, i cili wshtw zhvilluar nw kuadwr tw xhiros sw XVIII tw IP Superligws sw Kosovws ka përfunduar me shifrat 110:51 (19:11, 31:12, 28:16, 32:12) në favor të mysafirëve të cilët e dominuan ndeshjen prej fillimit e deri në fund.

Më efikasit te Rahoveci ishin Arti Hajdari me 24 pikë, 5 kërcime e 5 asistime, Arian Qallaku me 19 pikë, 6 kërcime e 7 asistime, Bardh Rexha me 12 pikë e 3 kërcime dhe Mustafë Merovci që shtoi 11 pikë e 4 kërcime, si dhe Tyguan Bitting me 11 pikë e 9 kërcime.

Te Peja më së shumti pikë ka realizuar Rron Grapci, gjithsej 22 sosh, derisa ai pati edhe 6 kërcime e 3 asistime.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test