Bashkimi ka shënuar fitoren e radhës në Ligën Ballkanike - Bota Sot
Bashkimi ka shënuar fitoren e radhës në Ligën Ballkanike

Basketboll

E mërkurë, 17 tetor 2018

Bashkimi ka shënuar fitoren e radhës në Ligën Ballkanike

Më: 7 shkurt 2018 Në ora: 19:49
Bashkimi ka shënuar fitoren e radhës në Ligën Ballkanike

Bashkimi ka shënuar fitoren e radhës në Ligën Ballkanike, duke e mposhtur Ibar Rozajen në udhëtim.

Skuadra prizrenase ishte më e mirë në pjesën e dytë dhe fitoi 93:78. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll baras, 45:45. Megjithatë, Bashkimi “ndezi” motorët në dy çerekët e fundit dhe shënoi fitore.

Tani Bashkimi ngritet në vendin e katërt me 13 pikë.

Kësisoj, prizrenasit i kanë rritur gjasat për t’u kualifikuar në “play-off”-in e kësaj gare.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test