Bashkimi mposhti Prishtinën në ndeshjen e parë - Bota Sot
Bashkimi mposhti Prishtinën në ndeshjen e parë

Basketboll

E mërkurë, 17 tetor 2018

Bashkimi mposhti Prishtinën në ndeshjen e parë

Më: 12 maj 2018 Në ora: 21:30
Foto nga ndeshja

Bashkimi i Prizrenit ka fituar serinë e parë finale me Sigal Prishtinën

Prizrenasit triumfuan 84:81, në takimin e luajtur në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë.

Mysafirë ishin në të shumtën e kohës në epërsi, kurse fitorja iu rrezikua në sekondat e fundit, kur vendasit ngushtuan rezultatin në dy pikë.

Ndeshja e radhës luhet në Palestrën Sezai Surroi në Prizren.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test