Trepça U-14 më e mira - Bota Sot
Trepça U-14 më e mira

Basketboll

E martë, 20 nëntor 2018

Trepça U-14 më e mira

Më: 21 maj 2018 Në ora: 11:04
Trepça U-14

Basketbollistët e Trepçës janë shpallur kampion të Kosovës në kategorinë U14 pasi në finalen e luajtur në dielën në kryeqytet e kanë mposhtur Kerasan Prishtinën me rezultat 55:52.

Ndeshja ishte mjaft interesante dhe me plot kthesa në rezultat, por që në fund ishin mitrovicasit ata që u treguan më të vëmendshëm dhe kështu me plotë meritë u stolisën me titullin e kampionit.

Medaljet për ekipet finaliste i ndanë Elvira Dushku, Sekretare e Përgjithshme e FBK-së dhe Arben Polloshka, anëtar i Këshillit Profesional të FBK-së, ndërsa trofeun ekipit fitues ia dorëzoi Dushku.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test