Bashkimi thyen dominimin e Prishtinës, shpallet kampion i Kosovës në basketboll - Bota Sot
Bashkimi thyen dominimin e Prishtinës, shpallet kampion i Kosovës në basketboll

Basketboll

E mërkurë, 17 tetor 2018

Bashkimi thyen dominimin e Prishtinës, shpallet kampion i Kosovës në basketboll

Më: 23 maj 2018 Në ora: 23:01
KB Bashkimi

Në palestrën prizrenase tani ka nisur një festë e madhe.

Bashkimi është kampion i ri i Kosovës në basketboll.

Prizrenasit thyen dominimin e Sigal Prishtinës, duke e mposhtur pikërisht ekipin bardhekaltër në finalen e katërt.

Bashkimi ishte më i mirë sonte në “Sezai Surroi” dhe fitoi në fund me rezultat 77:62.

Kjo ishte fitorja e tretë e Bashkimit në serinë finale të “play-off”-it, karshi një të prishtinasve.

Në palestrën prizrenase tani ka nisur një festë e madhe.

Ky ishte titulli i parë kampion në histori të Bashkimit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test