NBA, Boston drejt finales së pamundur - Bota Sot
NBA, Boston drejt finales së pamundur

Basketboll

E hënë, 22 tetor 2018

NBA, Boston drejt finales së pamundur

Më: 24 maj 2018 Në ora: 10:09
Boston fitoi me rezultatin 96-83, i ndihmuar nga 24 pikët e Jayson Tatum.

Sezoni i pabesueshëm i Boston Celtics ka qenë i vështirë që nga ndeshja e parë, kur Gordon Hayëard theu këmbën. Por, duket se fundi do të jetë fantastik.

Pas dy humbjesh ndaj Cleveland Cavaliers dhe përballë rrezikut LeBron James, skuadra e Brad Steven është kthyer të fitojë në Finalen e Lindjes dhe tashmë ka marrë avantazhin e serisë 3-2, duke qenë vetëm një hap larg finales së madhe.

Boston fitoi me rezultatin 96-83, i ndihmuar nga 24 pikët e Jayson Tatum.

Ndërsa për Cavaliers nuk mjaftuan 26 pikët dhe 10 topat në tabelë të LeBron James.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test