Ky njeri i jep frymë Rahovecit

Basketboll

Ky njeri i jep frymë Rahovecit

Nga: Kemajl Goca Më: 12 gusht 2018 Në ora: 15:40
I palodhshmi Ibrahim Hoxha

Pothuajse të gjitha klubet në vendin tonë brenda kolektivit kanë si një lokomotivë ndonjë person. Klubi i basketbollit Rahoveci ka një personalitet që i jep frymë ekipit. Ai është Ibrahim Hoxha. “I palodhshmi Ibrahim Hoxha, i dha shumë basketbollit dhe asnjëherë nuk ndalet. Shtyllë kyçe edhe në edicionin e ri”, shkruan në faqen e KB Rahoveci. Pa punëtor të palodhshëm sot do të ishim shumë mangë në sportin tonë, por falë tyre siç është Hoxha po arrijmë klubet të jenë më të organizuar dhe me suksese të reja.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat