Përzgjedhësi i Kosovës publikon listën kundër Maqedonisë - Bota Sot
Përzgjedhësi i Kosovës publikon listën kundër Maqedonisë

Basketboll

Përzgjedhësi i Kosovës publikon listën kundër Maqedonisë

Më: 23 gusht 2018 Në ora: 14:17
Përzgjedhësi i Kosovës publikon listën kundër Maqedonisë

Kosova Kombëtarja A e Kosovës të enjten i ka filluar përgatitjet për ndeshjen kundër Maqedonisë që do të zhvillohet më 13 shtator në Prishtinë në kuadër të raundit të dytë të parakualifikimeve për Eurobasket 2021.

Përzgjedhësi i ri i kombëtares A, Damir Mulaomeroviç do ti bashkohet ekipit më 29 gusht, përderisa tani stërvitjet po udhëhiqen nga ndihmëstrajnerët.

Stërvitjet do të zhvillohen çdo ditë në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë prej orës 10:00-12:00 dhe 19:00-21:00.

Listën e gjerë të Kosova A 

1. Dardan Berisha

2. Fisnik Rugova

3. Erjon Kastrati

4. Gezim Morina

5. Lis Shoshi

6. Leonard Mekaj

7. Alban Veseli

8. Ergin Grosha

9. Urim Zenelaj

10. Rinor Peci

11. Samir Zekiqi

12. Altin Morina

13. Erhan Sholla

14. Meriton Ismaili

15. Rilind Krasniqi

16. Dardan Kapiti

17. Muhamedali Janjeva

18. Valon Bunjaku

19. Rron Ukaj

20. Edmond Kryeziu

21. Mikaile Tmusic

22. Shawn Jones

23. Scott Bamforth

24. Mirza Ahmetbasiç

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...