Kobe Bryant flet rreth LeBron James dhe LA Lakers - Bota Sot
Kobe Bryant flet rreth LeBron James dhe LA Lakers

Basketboll

Kobe Bryant flet rreth LeBron James dhe LA Lakers

Më: 26 gusht 2018 Në ora: 09:03
LeBron James dhe Kobe Bryant

Kalimi i James në LA Lakers nuk i’u ka pëlqyer disa fansave të ish lojtarit të skuadrës, Kobe Bryant.

LeBron James dhe Kobe Bryant janë “rival” kur vie puna tek çështja e më të mirit në histori të NBA (bashk me Michael Jordan).

Kjo është një arsye pse fansave të Bryant nuk i’u pëlqeu ta shohin James në fanellat e Lakers. Kishte nga ata që dëmtuan edhe “grafitit” që u vizatuan në muret e LA, me fytyrën e “mbretit”.

Sa i përket kësaj çështje, Bryant nuk është aspak i kënaqur. Ai mendon se duhet lënë anash rivalitetin mes dy lojtarëve dhe të  bashkohen në përkrahje të klubit, pasi sipas Kobe, skuadra është primare.

“Fansat e mi duhet ta përkrahin LeBronin. Gjaku im është “verdh e vjollcë”. Skuadra është mbi të gjitha. Ai do ta ndihmojë skuadrën të fitojë tituj. Duhet ta përkrahin.

LeBron – Bryant do të mbetet diskutim i pa shteruar. Por a do t’ia arrijë James t’i sjellë skuadrës dhe tifozëve të Lakers ato që solli Kobe, mbetet të shihet në sezonin që po afron.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...