Zyrtare: Altin Morina në Prishtinë - Bota Sot
Zyrtare: Altin Morina në Prishtinë

Basketboll

Zyrtare: Altin Morina në Prishtinë

Më: 26 gusht 2018 Në ora: 10:53
Altin Morina

Njëri nga basketbollistët më të talentuar shqiptarë, Altin Morina, do të jetë pjesë e Prishtinës.

Altini së bashku me Mikail Tmusich ishin shtyllat e mbrojtjes së Bashkimit në triumfin e tyre historik për klubin prizrenas.

Altini ishte pjesë e përfaqësueses së Kosovës në të gjitha kategoritë e reja dhe në fund u ftua edhe nga ekipi senior.

Ai synimet e tij do të mundohet ti arrijë me ekipin e Prishtinës, ku priten ti hapen dimensione të reja në karrierën e tij, si në Champions League ashtu dhe në Europe Cup.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...