Superkupa e Kosovës luhet pasditen e të dielës - Bota Sot
Superkupa e Kosovës luhet pasditen e të dielës

Basketboll

Superkupa e Kosovës luhet pasditen e të dielës

Nga: K. G. Më: 14 shtator 2018 Në ora: 15:52
Pamje nga një ndeshje

Jo si dikur kur basketbolli i zhvillonte ndeshjet në orët e vona të mbrëmjes, kësaj here i luan në mesditë, për shkak se nuk është ajo shikueshmëri e dikurshme nëpër palestrat tona. Në konkurrencën e femrave, takohen fituesi i Kupës Prishtina dhe kampioni Bashkimi (14.00), ndërsa të meshkujt Z Mobile Prishtina, si fitues i Kupës dhe Bashkimi si kampion (17.00). Të dyja ndeshjet luhet të dielën në Qendrën e Rinisë dhe të Sportit në Prishtinë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...