Emocionet e Superkupës - Bota Sot
Emocionet e Superkupës

Basketboll

Emocionet e Superkupës

Më: 16 shtator 2018 Në ora: 15:01
Pamje nga një ndeshje

Në organizim të Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK) sot në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë do të zhvillohen ndeshjet e Superkupës së Kosovës - meshkujt.

Ndërkaq me fillim nga ora 17:00 do të ballafaqohen Z Mobile Prishtina dhe Bashkimi në konkurrencën e meshkujve.

Basketbollistët e Z Mobile Prishtinës në edicionin që e lamë pas e kanë fituar trofen e Kupës, kurse ata të Bashkimit janë shpallur kampion të Kosovës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat