Gjyqtari i boksit kur përshëndetej në vitin 1997 me amerikanin, mikun e madh të Kosovës - Bota Sot
Gjyqtari i boksit kur përshëndetej në vitin 1997 me amerikanin, mikun e madh të Kosovës

Boksi

Gjyqtari i boksit kur përshëndetej në vitin 1997 me amerikanin, mikun e madh të Kosovës

Nga: K. Goca Më: 6 janar 2019 Në ora: 12:50
Gjyqtari i boksit kur përshëndetej në vitin 1997 me amerikanin, mikun e madh të Kosovës

Një fotografi sa një mijë fjalë! Vitet e vështira, vitet të ekzistencës dhe të rezistencës ndaj pushtuesit serb.

Fotoja është e vitit 1997, ku shihet miku i madh i kombit shqiptar, kongresmeni amerikan Eliot Engel. Njeriu që bëri shumë për Kosovën.  

“Në vitin 1997 në pritje nga vizita e Eliot Engel”, shkruan Agim Tahiraj, gjyqtar i boksit dhe trajner i dalluar.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...