Pas vdekjes së Muhammedit, djali i tij jeton në varfëri të plotë - Bota Sot
Pas vdekjes së Muhammedit, djali i tij jeton në varfëri të plotë

Boksi

Pas vdekjes së Muhammedit, djali i tij jeton në varfëri të plotë

Më: 6 janar 2019 Në ora: 18:02
Edhe pse nga pasuria e babait të tij merr vetëm 8.10 dollarë në ditë, Junior ka nevojë të kryejë punë të rënda fizike çdo ditë

Biri i boksierit legjendar Muhammad Ali, 46-vjeçari Ali Junior vitet e fundit po i kalon në varfëri të skajshme, duke mbijetuar si një punëtor i pakualifikuar në Miami.

Edhe pse nga pasuria e babait të tij merr vetëm 8.10 dollarë në ditë, Junior ka nevojë të kryejë punë të rënda fizike çdo ditë, në mënyrë që të gjendje për të mbledhur fonde të mjaftueshme për jetën.

Pas vdekjes së Muhamed Ali në vitin 2016, ai la pas një pasuri deri në 55 milionë dollarë, por shumica e parave vjen nga shitja e të drejtave për emrin e tij.

Pas vdekjes së tij, shumica e trashëgimisë shkoi te ish-gruaja e tij Alis Lonnie.

"Unë kositi bar, heq barërat e këqija dhe të ngjashme," tha Ali Junior në një intervistë.

Arsyeja e jetës së tij të vështirë, sipas Ali Junior është te fakti se Alisa Lonnie menaxhon trashëgiminë e tij, kështu që Ali Junior në muaj merr vetëm 1000 dollarë, nga të cilat 700 i shpenzon për qira, dhe pjesa tjetër nuk i mjafton për të mbijetuar.

"Pasi nuk kam një llogari bankare, jam i detyruar të paguaj provizion për pagesa," tha Ali Junior.

Por, se rrëfimi ka dy përfundime, këtë e dëshmon deklarata e ish-bashkëshortes së Ali Junior, e cila e kishte akuzuar se pas vdekjes së babait të tij, ai kishte ikur nga shtëpia me disa miliona dollarë, por pasi i shpenzoi shpejt, u përpoq të kthehej në shtëpi, por ajo vendosi të zhvendosej me fëmijët në Çikago.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...