Menaxheri i Joshua konfirmon: Ja rivali i ardhshëm - Bota Sot
Menaxheri i Joshua konfirmon: Ja rivali i ardhshëm

Boksi

Menaxheri i Joshua konfirmon: Ja rivali i ardhshëm

Më: 19 janar 2019 Në ora: 14:40
Menaxheri i Joshua konfirmon: Ja rivali i ardhshëm

Eddie Hearn, promotori dhe menaxheri i boksierit britanik Anthony Joshua, ka bërë me dije se javën tjetër do të zbulohet emri i rivalit me të cilën do të përballet kampioni i botës në peshën e rëndë. Joshua do të mbrojë titujt e kategorive IBF, WBA e WBO më 13 prill, në stadiumin “Wembley”. Kandidatët që janë në listë për të dueluar me Joshua janë: Wilder (kampion bote në kategorinë WBC), Fury, Whyte e Miller.

Në një deklaratë për “Sky Sports”, Hearn tha: “Me Wilder jemi në heshtje prej kohësh, ndërkohë që jemi në bisedime me Fury e Whyte për një duel. Me Whyte kemi edhe një marrëveshje verbale për sa i përket pagesës ndërkohë që po punojmë për një duel në Amerikë në të ardhmen për Joshua”, tha Hearn.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...