Joshua – Fury, fillon lufta mes promotorëve të boksierëve - Bota Sot
Joshua – Fury, fillon lufta mes promotorëve të boksierëve

Boksi

Joshua – Fury, fillon lufta mes promotorëve të boksierëve

Më: 20 janar 2019 Në ora: 00:18
Tyson Fury

Promotorët e Anthony Joshuas dhe Tyson Fury janë futur në një “luftë” me njëri tjetrin.

Në pamundësi për të aranzhuar një meç për gjigantët e boksit, ata kanë filluar luftën e tyre mediatike.

Frank Warren e ka quajtur gënjeshtar promotorin e Joshuas, Eddie Hearn, duke thënë se fjalët e tij për ofertën e Fury nuk ishin të vërteta.

“Oferta duhej bërë tek unë. Unë jam promotori i tij (Furyt). Ndoshta Hearn duhet të filloj të sillet si i rritur, dhe të ulët në tavolinë për të diskutuar këto çështje” ka thënë Warren.

“Oferta që ata i kanë bërë Furyt ishte e ulët. Nuk ishte 60/40. Është një gënjeshtër” ka thënë tutje promotori i Fury.

Joshua do ta ketë përballjen e tij të ardhshme më 13 prill në “Wembley” mirëpo ende nuk ka caktuar kundërshtarin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...